Zoznámte sa s Kováč Exclusive Glass


Všeobecné informácie


Kováč Exclusive Glass je exkluzívnou novinkou digitálnej potlače skla keramickými farbami. Firma disponuje modernou digitálnou tlačiarňou na sklo, ktorá ponúka široké možnosti v oblasti potlače skla. Vďaka unikátnej technológii už ani využiteľnosť tohto skla nie je limitovaná, keďže je ho možné využiť ako v interiéri tak aj v exteriéri.

Produkty tejto tlačiarne sa označujú pod značkou Kováč Exclusive Glass, ktorá vystihuje bezkonkurenčnú kvalitu tlače a aj použitie týchto výrobkov.

Vďaka digitálnej povahe tejto technológie sa sklo stáva plátnom, na ktoré možno namaľovať čokoľvek. Fotografie, grafiky, kresby. Od prechodov, cez plné plochy až po vlasové linky v lesklom, či matnom prevedení. Možnosti sú nekonečné.

Nie sú to len limity zobrazovania, ktoré Kováč Exclusive Glass posúva ďalej. Veľmi významným benefitom tejto technológie potlače je najmä jej trvácnosť. Keramické zložky potlače zabezpečia, že sa grafika stáva súčasťou skla. Preto potlač vydrží aj desaťročia. A to aj v exteriéri, kde staré technológie nedokázali prekonať dvojročnú hranicu životnosti.

Digitálna potlač skla


Plnofarebná tlač


Kováč Exclusive Glass ponúka najširší farebný gamut keramických farieb pre digitálnu potlač skla navrhnutý a dostupný v širokom spektre pre digitálne miešanie farieb a tak isto farieb, ktoré sú ešte pred tlačou namiešané do konkrétne zvoleného farebného odtieňa.

Táto technológia umožňuje potlač fotografií, ilustrácií, vektorových vzorov alebo textúr, podľa Vášho výberu (pozri “vytvorenie motívov“), alebo si môžete vybrať z našej databázy motívov, ktorá je k dispozícii ako v on-line verzii tak aj v printovej forme.

Možnosti tlače


Pieskovaný efekt


Ďalšou novinkou v oblasti tlače na sklo je aj digitálna potlač pieskovaným efektom.
Aby sme boli presnejší, konečný výsledok je rovnaký, ba dokonca oveľa lepši v porovnaní s klasickým pieskovaným sklom.
Keďže sklo nie je mechanicky poškodené, údržba a čistenie takéhoto skla je neporovnateľne jednoduchšie ako pri pieskovanom motíve.
Jedná sa o revolučný, inovatívny a univerzálny spôsob tlače, určený špeciálne pre interiérový a exteriérový dizajn.

Pieskovaný efektProtišmyková tlač


O protišmykovej farbe môžeme hovoriť ako o bezfarebnej a čiastočne priesvitnej farbe s pieskovaným efektom, ktorá poskytuje protišmykový efekt v suchom aj v mokrom prostredí. Na rozdiel od iných protišmykových nánosov, ktorých funkčnosť je zabezpečená buď veľmi hrubou vrstvou alebo drsným povrchom, táto protišmyková farba je neinvazívna.

Vyberte si z našich potišmykových motívov alebo si stiahnite dokument s detailnými technickými informáciami a certifikátmi tu.Protišmyková tlač


Funkčné výhody tlače

 • UV rezistentná tlač
 • odolná voči mechanickému poškodeniu
 • jednoduchšia manipulácia a montáž (sklo nemusí byť laminované)
 • bezpečnostné sklo
 • bezokrajová tlač
 • odolné voči teplu do 200°C (sauny, kuchynské zásteny)
 • odolnosť voči mikrovlnnému žiareniu
 • odolné voči infražiareniu
 • potlačené sklo je možné ohýbať a tvarovať (ohýbané stoly, misky, plastiky)
 • imitácia pieskovaného efektu (jednoduchšia údržba a čistenie)
 • protišmyková potlač (pochôdzne sklá)
 • použitie v exteriéri (zábradlia, prístrešky, fasády)
 • odolné voči vode a vlhkému prostrediu (wellness, bazény, kúpele, sprchové kúty a pod.F&Q


Aká je podstata technológie digitálnej tlače keramickými farbami na sklo?
Podstatou digitálnej tlače keramickými farbami na sklo je prenos požadovaného motívu z grafického zázemia /kde prebieha tvorba resp. úprava vybraného motívu/ cez špeciálny software do digitálnej tlačiarne, ktorá zvolený motív v kombinácii 6-tich základných špeciálnych keramických farieb vytlačí cez digitálne zariadenie tlačiarne na sklo. Následne sa po krátkom usušení presunie sklo s natlačeným motívom do našej kaliacej pece, kde pri cca 600 – 620 stupňov Celsia dochádza k zakaleniu tohto potlačeného skla. Pri tomto procese v nadväznosti na špeciálne technologické vlastnosti použitých farieb dochádza k procesu, kedy sa nanesená hrúbka farieb tepelným vplyvom na skle podstatne redukuje, získava svoj mimoriadne úžitkové vlastnosti a laicky povedené, „zapečie“ sa priamo do skla.

Aké sú podstatné úžitkové vlastnosti tejto technológie a jeho výhody oproti klasickej UV potlači, laminovaniu fólie s motívom alebo iným spôsobnom potlače?
Podstatné úžitkové vlastnosti a výhody digitálnej tlače keramickými farbami oproti UV tlači:

 • odolnosť voči mechanickému poškodeniu
 • bezokrajová tlač
 • sklo nemusí byť laminované
 • ide pri finálnom natlačenom výrobku o kalené sklo
 • odolnosť voči teplu do 200 stupňov C
 • možnosť protišmykovej potlače
 • možnosť tlače imitácie pieskovania

Aký je maximálny rozmer skla pri potlači
Max. rozmer potlačeného skla je 4000 x 2100 mm.

Špeciálne konkrétne otázky v súvislosti s UV rezistenciou, odolnosťou proti vode, pare, prípadne minerálnym prameňom, mrazu a pod.
Natlačený motív je rezistentný voči UV žiareniu, vode, pare, mrazu a z tohto dôvodu je možné sklo s motívom bez problémov použiť v exteriéroch, kde práve tieto faktory pôsobia /napr. vonkajšie zábradlia domov, zábradlia u vonkajších bazénov, protihlukové steny a priečky, zimné záhrady, zázemie grilovacích priestorov ap. alebo samozrejme aj v interiéroch, kde je odolnosť voči hore uvedeným faktorom využívaná najmä pri kúpeľňových a WC priestoroch v individuálnej alebo hromadnej zástavbe, wellness centrách, v kúpeľných a balneo centrách, v sprchovom a masážnom zázemí fitness centier, pri vybavovaní zázemí krytých bazénov, saunových svetov a zážitkových centier, pri výbave polyfunkčných objektov, nákupných centier a p.

Termíny dodania od zaslania záväznej objednávky
Základný termín dodania tovaru je min. 15 pracovných dní od záväznej objednávky, ktorej súčasťou je prakticky vždy vzájomne odsúhlasený a potvrdený motív tlače. V prípade väčšieho rozsahu zákazky je vždy termín dodania riešený dohodou strán.

Robenie zákaziek tzn. „na klúč“ /zameranie, doprava, montáž/
Naša firma má dlhoročné skúsenosti a tím odborníkov na zameranie a montáž vyrobeného tovaru v mieste určenom zákazníkom. Po dohode je možné vykonávať tieto práce aj v zahraničí. Termíny zamerania a montáže sa stanovia na základe vzájomnej dohody obidvoch strán.

V akých formátoch a v akej kvalite je nutné zasielať jednotlivé motívy – je jedno čo či sú vlastné alebo napr. stiahnuté z fotobanky
Platí zásada, že pri všetkých motívoch a je jedno či sú to individuálne fotky alebo motívy z fotobanky, je požadovaná čo najvyššia kvalita podkladu "TU" vzhľadom na výsledný efekt na skutočnom rozmere skla. Nie sú vhodné snímky z mobilných telefónov alebo rôznych papierových podkladov. Presný postup výberu správneho motívu si môžete stiahnuť „TU“.

Je možná aj výroba atypov, výrezov, dier, faziet atď.? Dodávate aj kovanie? Aké?
V našej firme máme kompletné technologické vybavenie na realizáciu atypických rozmerov a tvarov skiel vrátane realizácie výrezov, dier, faziet, atď . Podľa želania zákazníka dodávame v rámci montáže tiež kompletné kovanie a úchyty. Zákazník je vždy oboznámený s možnosťami jednotlivých prevedení a je mu často po dohode zaslané fotografie konkrétnych kovaní na výber.

V rámci izolačného skla je otázka, kde sa aplikuje potlač pri 2 a 3 sklách
V zásade sa aplikuje potlač prioritne na extra čírych alebo čírych sklách /podľa motívu zákazníka/ a to najmä pri 2 sklách, preferujeme pozíciu č.2 /pri pohľade z exteriéru/. Pri špeciálnych sklách /napr. pri použití pokovu ap./ a pri 3 sklách je pozícia digitálnej tlače keramickými farbami riešená vždy dohovorom so špecialistami našej firmy a to aj v závislosti na požadovanej priepustnosti svetla v interiéri a exteriéri.